Profesyonel Paylasim Portali
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ergenekon`dan 'Ceza' çıktı!

YazarMesaj
Prenses
FM Yeni Uye
FM Yeni Uye
Prenses

Doğum tarihi : 22/04/90

Ergenekon`dan 'Ceza' çıktı! Empty
MesajKonu: Ergenekon`dan 'Ceza' çıktı!   Ergenekon`dan 'Ceza' çıktı! I_icon_minitimeSalı Tem. 21, 2009 7:37 pm

ETÖ askerlik sorunu olan rapçi Ceza'nın yurda girişine yardım etmiş ve Erdoğan'ı yuhalatmış

İkinci Ergenekon İddianamesi'nde yer alan bir iddiaya göre Ergenekon tutuklusu Durmuş Ali Özoğlu askerlik sorunu yüzünden Türkiye'ye giriş yaparken tutuklanmaması için ünlü rapçi Ceza'ya yardım etmiş.

Özoğlu'nun TSK ile yakın ilişkilerinin anlatıldığı bölümde, bu ilişkilere örnek olarak yer verilen iddiada "Bir rap sanatçısının bakaya suçundan dolayı ülke içine girmesi esasında tutuklanmaması için TSK içerisindeki nüfuzları kullanarak bu problemleri çözdükleri anlaşılmaktadır" ifadeleri kullanılıyor.

Bu iddiaya delil olarak gösterilen iddianamedeki ses kayıtlarından bu rap sanatçısının Ceza olduğu ortaya çıkıyor.

'TAYYİP'E KÜFÜR ETTİRDİ'

Bu ses kayıtlarından 16-04-2008 tarihli bir telefon görüşmesinde Durmuş Ali Özoğlu konuştuğu diğer bir Ergenekon tutuklusu olan İbrahim Özcan'a "Bu şeyin, Ceza'nın işini kısmen hallettik şimdi o ya bugün geliyormuş" diyor. Özcan da "Tamam çocuklar alır zaten havaalanından onu" şeklinde cevap veriyor.

İddianamedeki başka bir ses kaydında ise Durmuş Ali Özoğlu, Ceza ile yaptığı başka bir görüşmesini daha anlatıyor. Özoğlu "Ceza işte o geldi, onunla konuştuk biraz, ne yapmaları gerektiğini anlattık onlara, ondan sonra konser verdi.

Çok güzel güzel de sloganlar attırdı valla millete. O heriflere bile var ya Tayyip'e küfür ettirdi ya" diyor.

(Olay budur iş Gazze'ye şarkı yapmak değil adam olup askere gitmektir.)

Ergenekon`dan 'Ceza' çıktı!
1 sayfadaki 1 sayfası